Colt Anaconda .44 Remington Magnum 6“

Určitě si všichni pamatujete na svoje dětské kovbojské období. Pořádný bubínkáč byl velkým snem a i když jsme už trochu starší, některé sny nás neopouští a dokonce si je můžeme i splnit. Kovbojské duši by v takovém případě spíš náležel SAA perkusák, nejlépe NAVY, Peacemaker nebo Sheriff, ale o tom zase někdy jindy. Můj sen se totiž ještě trošku zamíchal s Drsným Harrym a všema těma „černochama s bouchačkou přes celou obrazovku“, jak říkával náš děda.

Drsnej Harry měl ve skutečnosti SW 629, moc dobře si pamatuju když na mě na IWA2017 božka mávala u stánku SW nerezovým kanónem větším než její hlava a řvala přes celou halu „Vole todle měl Drsnej Harry“. Vysloužila si za svoje nadšení odznáček S&W do klopy. Skutečně, ve velkých revolverech byli kluci od Smith and Wessona první a doteď bych řekl že jsou nejlepší (dobře, ještě je tu Ruger…). Colt, největší velikán a legenda v revolverech 19. století, jakoby tuto výzvu vůbec nevnímal. Ve velkých rážích prakticky bezkonkurenčně dominoval více než tři dekády SW. Až na konci osmdesátých let se u Colta praštili přes nos a řekli si, že by bylo asi fajn se podívat největšímu konkurentovi na zoubek.

V roce 1990 byl na trh uveden Colt Anaconda, doplňující řadu tzv. Colt Snake Guns, kam patřil m.j. Python nebo King Cobra. Anaconda byla navržena pro nadšence, sportovní střelce a lovce. V prvních letech docházelo k reklamacím kvůli nedostatkům v mechanismu, který byl postupně zesílen až k dokonalosti. V roce 2000 se Colt zaměřil na trochu jiné portfolio a Anacondu přestal vyrábět, pouze několik zdobených a pekelně drahých sběratelských kusů se ještě z fabriky dostalo několik let poté. Tím vznikla sběratelská čtyřiačtyřicítka, která je na trhu poměrně nadhodnocená, ale drží si cenu.

Colt Anaconda je šestiranná nerezová bestie ráže .44 Remington Magnum (později i několik sérií .45LC), která dostala vlastní kovaný rám velikosti MM a střeva z Coltu Trooper MK III. Díky tomu by se mělo jednat o extrémně robustní, spolehlivou a odolnou zbraň. Hlavně se dodávaly v délkách 4, 6 a 8“, šestipalec váží 1,5kg (o 150g víc než SW629 ve stejné délce). Díky svojí váze má slušně zvládnutelný zpětný ráz, ale po dvou válcích už to začíná být k neduhu míření. Díky robustní konstrukci by ale měla zvládnout náboje +P+, tedy až 2078J. Zkoušet to nebudu, stála ranec.

Poprvé jsem tuto zbraň zaznamenal ve hře Project IGI. Měla super likvidační účinky a tehdy jako teenagerský PC gambler jsem si říkal, že to je fakt super dělo. Anaconda se snadno pamatuje a tak mi uvízla v hlavě. Několikrát jsem se s touto zbraní ještě setkal, když jsem se začal cíleněji věnovat moderním zbraním. Vždycky jsem si přál ji jednou mít. Nedávno jsem rezolutně zatoužil po čtyřiačtyřicítce, ve výběru zůstávaly jen levné Taurusy za nějakých 12–14 tis. Když jsem brouzdal po inzerátech, najednou se tam ta mrcha objevila. Ale ta cena… Inu, někdo si vezme půjčku na dovolenou, jiný na vánoční dárky, další půjčkou splácí půjčku, takže pořádná Zbraň není vlastně až taková blbost. Střenky už byly jen malý doplněk objednaný přes Ebay z Indonésie a pouzdro původně sloužilo slepé replice Peacemakeru, která se rozpadla a bandalír zplesnivěl ve sklepě.

Upřímně, SW 629 je lepší a levnější, pokud nechcete laborovat na maximum, ale tahle bestie je zlá, škaredá, nasraná mrcha která vypadá hrozivě i za zavřenýma dveřma trezoru. Dá se s ní celkem snadno trefit gong velikosti A4 na padesát metrů, výkon tohohle drobečka asi netřeba komentovat. Prostě bouchačka na slona, co se schovává za ledničkou, u souseda, ve vedlejší vesnici. Je to beze sporu moje nejoblíbenější a nejkrásnější zbraň a i když mi sundavá kalhoty a musím mít baloňák, strašně rád ji občas vezmu provětrat.

(Autor: Libor Kejval)

VAROVÁNÍ!
Právě vstupujete na stránky skupiny Heart Warrior.

Tato skupina si dává za cíl spojovat lidi se stejnými zájmy, kterými jsou: střelectví, zbraně, historie, aktuální dění v oblastí vojenství a celkově události, které hýbou světem. Proto se na následujících stránkách můžete setkat s články, fotografiemi a videi, které svým charakterem mohou být pro některé jedince znepokojující.

Zvažte tedy, zda-li opravdu chcete pokračovat v prohlížení stránek Heart Warrior.

(Prohlašujeme, že svou činností nepropagujeme žádné hnutí ani politické názory potlačující svobody jednotlivců, či skupin.)