Články

Operace „Biting“

Operace „Biting“

„Noc je našim spojencem. Oni nevidí tebe, ale ty musíš vidět je!“ Možná nějak podobně povzbuzoval major Frost své muže na palubě bombardéru Whitley. Druhý výsadkový prapor, rota C. Muži tohoto uskupení dostali vskutku neobyčejně podstatný úkol. Prozatím ale 120 výsadkářů sedí na palubách bombardérů a letí do tmy.

OZU – Křest ohněm

OZU – Křest ohněm

Již třetím rokem jsou vybíráni a cvičeni muži, z řad výsadkového vojska a sboru národní bezpečnosti, pro nově utvořený útvar. Tento útvar nemá na území tehdejšího Československa obdoby. Jedná se o první protiteroristickou jednotku, která u nás, kdy vznikla.

Let 8969 – Dvacet minut nejistoty

Let 8969 – Dvacet minut nejistoty

Píše se rok 1994, konkrétněji prosinec, a v Alžírsku zuří občanská válka, i přes tento fakt je Alžírsko stále vyhledávanou turistickou destinací. Boje byly velmi kruté a často se odehrávaly i v blízkosti letišť, odkud mezinárodní linky leteckých společností startovaly…

Desert Storm 1991 – Bravo One Niner

Desert Storm 1991 – Bravo One Niner

Válka v Zálivu či válka v Perském zálivu (2. srpna 1990 – 28. února 1991), pro operace vedoucí k nahromadění vojsk na území Saúdské Arábie i k její obraně známá jako operace Pouštní štít a operace Pouštní bouře (17. ledna 1991 – 28. února 1991), byla ozbrojeným konfliktem mezi Irákem a koalicí 28 států (včetně Československa) v čele s USA.

Operace „IZOTOP“

Operace „IZOTOP“

V Československu právě vrcholí oslavy dne vítězství a osvobození nad nacistickou okupací, jelikož je právě 8. května 1972. Nikdo si již další nepřeje. Nyní se ale nacházíme v Bruselu, kde se právě chystá vzlet letounu Boeing 707 na pravidelné lince Brusel – Tel Aviv. V tento moment se na palubě nachází 73 cestujících a 10 členů posádky.

Nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k jakýmkoliv obtížím během letu, ale člověk míní a teroristé mění.

Všichni, nebo nikdo!

Všichni, nebo nikdo!

Nikdy v dějinách samostatného Československa nezačal nový rok, tak osudovou chybou, jako rok 1990. Píše se 1. ledna 1990. V úřadu prezidenta federativní Československé republiky je nově zvolený Václav Havel a jako důkaz nastolení demokracie pro 23 600 vězňů…

«« | « | 1 2 3 4 5 | » | »» 

VAROVÁNÍ!
Právě vstupujete na stránky skupiny Heart Warrior.

Tato skupina si dává za cíl spojovat lidi se stejnými zájmy, kterými jsou: střelectví, zbraně, historie, aktuální dění v oblastí vojenství a celkově události, které hýbou světem. Proto se na následujících stránkách můžete setkat s články, fotografiemi a videi, které svým charakterem mohou být pro některé jedince znepokojující.

Zvažte tedy, zda-li opravdu chcete pokračovat v prohlížení stránek Heart Warrior.

(Prohlašujeme, že svou činností nepropagujeme žádné hnutí ani politické názory potlačující svobody jednotlivců, či skupin.)