Srdce pravých Válečníků

Ať už se budeme bavit o jakémkoliv společenství lidí, kteří jsou spojeni stejnou myšlenkou, či stejným cílem, je v dnešní době otázkou slušnosti a snad i motivace ocenit osoby, které svou činností přispěly k rozvoji celého společenství. Jelikož se nazýváme Heart Warriory, jak my říkáme „srdcaři“, je pro nás otázkou cti, ocenit člověka, který nechal vzniknout celé myšlence Heart Warrioru a dokázal nenásilnou formou vytvořit kruh přátelství mezi čtyřmi tisíci lidmi. Sice je pravdou, že ne všichni se známe osobně, což by ani nebylo možné, ale z vlastní zkušenosti můžu říci, že myšlenka přátelství v HW opravdu funguje.

Naprosto běžná situace, kterou zažívá každý z nás: Jdete si koupit nějaký doplněk, ať už na zbraň, či oděv, dovybavit lékárničku, nebo si zajedete do autoservisu, kde narazíte na člověka, kterého neznáte, ale všimnete si malého znaku Heart Warrior, v ten moment jde veškerý ostych stranou a následuje otázka: „Kdo z Vás je Heart Warrior?“ Většinou takové setkání končí přátelským rozhovorem, či kávou a pozváním na další setkání. Nikdy by mě nenapadlo, že něco takového může ještě v dnešní uspěchané době existovat. Několikrát se mi tato situace opravdu přihodila a musím přiznat, že to je naprosto skvělý pocit.

Abych neodbíhal od tématu…

Na základě těchto zkušeností se několik lidí rozhodlo uspořádat sbírku pro našeho „zakladatele“ Petra N. Prvotní myšlenkou bylo koupit nějakou zbraň, která by Petra velmi potěšila. Proto následovalo několik nezávislých průzkumů, kde se každý vyjádřil, jaká by byla jeho zbraň snů. V ten moment jsme získali tolik potřebnou zpětnou vazbu i od, zatím nic netušícího, Petra. Vše podléhalo naprostému utajení, aby se nic neprovalilo.

Finanční prostředky pomalu naskakovaly a mnoho členů z HW sledovalo stav transparentního účtu, kdy bude dosažena hranice nutná k nákupu vybrané zbraně.

Rána přišla začátkem listopadu, kdy jsme se dozvěděli, že vše je prozrazeno a další utajování nemá smysl. Nyní se do všeho vložil i Petr, který odmítl jakýkoli dar pro svou osobu, jelikož by to bylo v rozporu se samotnou myšlenkou HW. Nastalo tedy dilema, co s vybranou částkou, která v tento moment dosahovala téměř sta tisíc korun. Možností bylo několik. Peníze vrátit každému, kdo přispěl, nebo si najít nový cíl. Druhá možnost zvítězila a sám Petr přišel s návrhem, aby se HW podílel na smysluplnější myšlence než obdarovat jedince. Proč tedy, když nebylo líto poslat peníze na dar jednotlivci, tak proč nepomoci více lidem? A když už lidem, tak proč ne přímo dětem.

Padl návrh na přesměrování celé sbírky ve prospěch Kliniky Popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie Fakultní nemocnice v Ostravě. Toto rozhodnutí vyvolalo mezi členy HW absolutní boom. Nejen, že vše bylo velmi pozitivně kvitováno, ale verva se kterou se HW zapojilo do pomoci druhým byla nebývalá. Zvláště poté, když se objevily fotografie zařízení tohoto nemocničního pracoviště, které zřejmě pamatovalo Šemíka jako hříbě. Postele z osmdesátých let a velmi zastaralé interiéry zapůsobily na všechny velmi ponurým dojmem. Nebylo tedy na místě dále váhat a pomoc se rozjela naplno.

Finanční smršť, která se strhla, nemohl nikdo čekat. Když se překročila částka sto padesáti tisíc, začaly euforické nálady. Co následovalo za čtrnáct dnů bylo ještě více nepochopitelné. Drobné špičkování a hecování způsobilo to, že se na účtu objevila finální částka půl milionu korun.

Jsme šťastní, že dokážeme mezi sebou nalézt lidi, kteří neváhají pomoci vylepšit zařízení, které může zachránit život a pomáhat v dalším boji k uzdravení. V tom vidíme smysl.

Pocit, který nás nyní naplňuje je nepopsatelný a všichni budeme předávat dar s přáním, aby nové vybavení kliniky Popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie bylo co nejméně využíváno.

„ITA, SUMUS DIVERSIS. SED PUGNAM COR. QUOD CONIUNGIT NOS.“

(„ANO, JSME ODLIŠNÍ. ALE BOJUJEME SRDCEM. TO NÁS SPOJUJE.“)

(Autor: Daniel Sviták)


VAROVÁNÍ!
Právě vstupujete na stránky skupiny Heart Warrior.

Tato skupina si dává za cíl spojovat lidi se stejnými zájmy, kterými jsou: střelectví, zbraně, historie, aktuální dění v oblastí vojenství a celkově události, které hýbou světem. Proto se na následujících stránkách můžete setkat s články, fotografiemi a videi, které svým charakterem mohou být pro některé jedince znepokojující.

Zvažte tedy, zda-li opravdu chcete pokračovat v prohlížení stránek Heart Warrior.

(Prohlašujeme, že svou činností nepropagujeme žádné hnutí ani politické názory potlačující svobody jednotlivců, či skupin.)