Štítek „Vojenská historie“

Blbý a blbější 1945

Blbý a blbější 1945

Když jsem narazil na událost, která se stala námětem následujícího článku, zarazilo mě, s čím vším byla ona událost spojena. Náhody, osobnosti, smůla, ale i štěstí. Právě štěstí, kolikrát měřeno v sekundách, či centimetrech umožnilo pamětníkům vyprávět i tento příběh.

Cizinci 2

Cizinci 2

Po nástupu Hitlera k moci roku 1933 začalo fašistické a nacionalistické hnutí značně sílit. Jinak tomu nebylo ani v novém Československu. Pohraniční oblasti byly velmi silně osídleny Němci a Český národ jim nebyl dvakrát po chuti…

Osudová náhoda

Osudová náhoda

Je nás patnáct, co se mačkáme v ne zrovna vyhřátém transportním letadle typu Li-2. Výcvik, kterým naše skupina prošla na polském území nebyl ani tak náročný, s porovnáním akcí, kterými jsme již prošli. Je nás tu patnáct…

Sametoví vrazi

Sametoví vrazi

Lidstvo samo o sobě vedlo tolik válek a konfliktů, že je pozoruhodný jeden fakt. Jaký? Že se samo nevyhubilo. Dokázali jsme svou činností vyhubit některé živočišné druhy, což je vlastně v souladu s Darwinovou teorií, několikrát se jedna skupina lidí pokusila vyhladit skupinu druhou…

Maeda

Maeda

Červenec 1944 – Dossova jednotka se vylodila na ostrově Guam.
Bahnitá džungle, permanentní déšť a hordy Japonských vojáků se staly noční můrou všech amerických mariňáků. Zde se poprvé Doss projevil jako člověk, kterému záleží na plnění svého poslání.

Le Boudin

Le Boudin

Po ukončení „mexického dobrodružství“ se přeživší legionáři navrátili zpět do, nikoliv Francie, ale Alžírska. Alžírské město Sidi bel Abbés se stalo pevnou základnou francouzské cizinecké legie…

Když se chce, jde vše

Když se chce, jde vše

Roku 1942 nám prvním rokem hoří válka s Japonskem. Tichomořská flotila byla v Pearl Harboru téměř zničena, avšak výrobní potenciál Spojených států je ohromný a loděnice chrlí jednu loď za druhou. A tak se stává, že 7. Května 1942 je zahájena stavba torpedoborce třídy Fletcher.

Burlaci v Čechách

Burlaci v Čechách

Poslední výstřely druhé světové války jsou již historií, avšak její dozvuky se potáhnou ještě několik let a na následky této setrvačnosti budou stále umírat lidé. Přesuňme se tedy na území, které je v dnešní době velmi komentované a diskutované. Hovořím o Ukrajině.

Entebbe 1976

Entebbe 1976

Je 23. Června 1976 a letoun Air France na pravidelné lince Tel Aviv – Paříž dosedá na runway v Aténách, za účelem doplnění paliva a vyzvednutí dalších pasažérů. Mezi nimi se nachází i manželský pár z Německa následovaný dvojicí Palestinců…

Operace „Biting“

Operace „Biting“

„Noc je našim spojencem. Oni nevidí tebe, ale ty musíš vidět je!“ Možná nějak podobně povzbuzoval major Frost své muže na palubě bombardéru Whitley. Druhý výsadkový prapor, rota C. Muži tohoto uskupení dostali vskutku neobyčejně podstatný úkol. Prozatím ale 120 výsadkářů sedí na palubách bombardérů a letí do tmy.

OZU – Křest ohněm

OZU – Křest ohněm

Již třetím rokem jsou vybíráni a cvičeni muži, z řad výsadkového vojska a sboru národní bezpečnosti, pro nově utvořený útvar. Tento útvar nemá na území tehdejšího Československa obdoby. Jedná se o první protiteroristickou jednotku, která u nás, kdy vznikla.

Desert Storm 1991 – Bravo One Niner

Desert Storm 1991 – Bravo One Niner

Válka v Zálivu či válka v Perském zálivu (2. srpna 1990 – 28. února 1991), pro operace vedoucí k nahromadění vojsk na území Saúdské Arábie i k její obraně známá jako operace Pouštní štít a operace Pouštní bouře (17. ledna 1991 – 28. února 1991), byla ozbrojeným konfliktem mezi Irákem a koalicí 28 států (včetně Československa) v čele s USA.

VAROVÁNÍ!
Právě vstupujete na stránky skupiny Heart Warrior.

Tato skupina si dává za cíl spojovat lidi se stejnými zájmy, kterými jsou: střelectví, zbraně, historie, aktuální dění v oblastí vojenství a celkově události, které hýbou světem. Proto se na následujících stránkách můžete setkat s články, fotografiemi a videi, které svým charakterem mohou být pro některé jedince znepokojující.

Zvažte tedy, zda-li opravdu chcete pokračovat v prohlížení stránek Heart Warrior.

(Prohlašujeme, že svou činností nepropagujeme žádné hnutí ani politické názory potlačující svobody jednotlivců, či skupin.)