Test zásobníku ETS Glock 9mm

Výrobce

Pár slov o výrobci. Společnost ETS (Elite Tactical Systems) sídlící ve městě Knoxville v Tennessee se zabývá výrobou průhledných plastových zásobníků pro platformu AR (těm se pro tentokrát věnovat nebudem) a pro pistole Glock.
Výrobce uvádí, že puškové i pistolové zásobníky mají celoživotní záruku na běžné používání.
Vyrobeny jsou z pokročilých polymerů, díky kterým jsou nárazu vzdorné, mrazu vzdorné a chemicky odolné. Zásobníky jsou dostatečně tuhé, aby se vývodky neroztahovali, ani při dlouhodobém skladování v plně nabitém stavu.
Pistolové zásobníky pro pistole Glock jsou pro ráží 9×19 vyráběny nejen ve všech standardních velikostech, ale i Zvětšené 22, 27 a 31 ran. Dále jsou vyráběny i zásobníky pro modely G19 a G17 s kapacitou 10 ran pro ty státy USA, kdy je kapacita zásobníků regulována. Jedinou další ráží, kterou má ETS ve své nabídce je 17ti raný zásobník .40SW pro model G22. Pro jednořadé modely nejsou v nabídce žádné zásobníky.

Vzhled

Dvouřadý zásobník pro G19 je čistě zpracovaný, nikde žádné otřepy, nebo stopy po výrobě. Na první pohled zaujme celoplastová, lehce tónovaná schránka zásobníku. Hned na druhý pohled mě zaujala botka zásobníku. Po obou stranách se táhnou prolisy, či žebra, která dávají tušit, že se bude se zásobníkem dobře manipulovat v případě, že nebude chtít dobrovolně ven ze šachty.

Test první…

Zásobník po napáskování vypadá ještě líp, než prázdny. Musím uznat, že „Tacticool“ faktor se mu nedá upřít. Funkce podle očekávání, zásobník spolehlivě podává ve všech polohách.
Po půldenní manipulaci. Nucené i taktické přebití, nabití a vybit odstraňování nasimulovaných závad se projevuje to, co jsem dopředu trochu předpokládal. Prolisy na botce zásobníku jsou malý, ale funkční detail. Zvlášť při nasimulování mojí oblíbené závady „Double feed“ , kdy je občas potřeba zásobník ven vyrvat silou a nezřídka se to nepovede napoprvé, je jistota úchopu zásobníku příjemná.
Druhý předpoklad se také začíná projevovat. Hned jak jsem zásobník vybalil, napadlo mě, jak asi bude krásný a průhledný až se pěkně ochodí a odře. Zásobník šel do zbraně a tudíž i ze zbraně odhadem tak 500 krát. Na bokách i čelu to začalo být znát. Plochy které kloužou po rámu zbraně začali matovatět, jak se začal zásobník odírat. Pořád je na náboje vidět dobře a zřejmě bude pořád, ale zásobník začíná vypadá ušmudlaně a zakaleně. Nicméně funkce pořád spolehlivá.
Pádový test, kdy jsem nechal zásobník, volně vypadnout ze zbraně, jak prázdný, tak nabitý z pistole v natažených rukou dopadl uspokojivě. Všechno funguje jak má, jen na zásobníku přibývají šrámy, které jsou na průhledném těle vidět o něco víc, něž na těch originálních. Při občasném nechtěném přišlápnutí se nic dramatického neděje, jen zase přibývá škrábanců. Čirý plast od ETS evidentně není tolik odolný, jako ten od Glocka.

Hodnocení

Zásobníky ETS které svojí cenovkou 15ti dolarů a průhledným tělem vypadají lákavě a Tacticool.
Fungují spolehlivě. Nejsou to výrobky do války, ale šlapou. Při sportovní střelbě, trénincích a jiném běžném používání vydrží určitě sloužit dlouho, byť na nich bude vidět každý škrábanec a postupně, dřív, nebo později, se čirá průhlednost přemění na opilcovo zakalené ráno, kdy po celonočním flámu taky bude fungovat normálně, jen u toho nebude vypadat moc dobře…

Nestačilo vám to? Je to nudný a málo akční? Zajímá vás, jak by asi zásobníky obstály při opravdu tvrdém „válečném“ zacházení, byť na to nejsou určeny? Mě taky…

Test druhý…

víte co…podívejte se na fotky…

AKTUALIZACE:

U jednoho ze zásobníků se po delší době rozlomil podavač. Bylo to ve chvíli, kdy upadl na betonový podklad poloprázdný. U plného, ani u prázdného se to zatím nestalo, tak nevím, jestli to bylo způsobeno tím, nebo je to krátká životnost.

autor: Jan Wiesner (Winc Foe)


VAROVÁNÍ!
Právě vstupujete na stránky skupiny Heart Warrior.

Tato skupina si dává za cíl spojovat lidi se stejnými zájmy, kterými jsou: střelectví, zbraně, historie, aktuální dění v oblastí vojenství a celkově události, které hýbou světem. Proto se na následujících stránkách můžete setkat s články, fotografiemi a videi, které svým charakterem mohou být pro některé jedince znepokojující.

Zvažte tedy, zda-li opravdu chcete pokračovat v prohlížení stránek Heart Warrior.

(Prohlašujeme, že svou činností nepropagujeme žádné hnutí ani politické názory potlačující svobody jednotlivců, či skupin.)